Podręczniki i wyprawka klasy I-III SP ATENA – rok szkolny  2024/25

Nauczanie zintegrowane: Elementarz XXI wieku – pakiet podręczników

Elementarz XXI wieku

Elementarz XXI wieku to seria świetnie dostosowana do potrzeb współczesnych dzieci: wspiera kreatywne myślenie, zawiera rozwiązania dające pewność dobrego przygotowania do nauki w klasie czwartej (np. uprzedmiotowienie poszczególnych edukacji), zachwyca realistycznymi ilustracjami. Nauczyciele z pewnością docenią teksty pełne treści wychowawczych, możliwość elastycznego planowania pracy i bogatą obudowę. Idealnie nadaje się na element wyprawki do szkoły podstawowej.

Seria Elementarz XXI wieku została opracowana na podstawie programu nauczania Szkoła na miarę wydawnictwa Nowa Era Sp. z o.o.

Język angielski: Bugs World

Seria Bugs World podbiła serca uczniów i nauczycieli w całej Polsce, stając się najpopularniejszym podręcznikiem dla uczniów w klasach 1–3. Bugs World w uporządkowany i przemyślany sposób realizuje wszystkie założenia Nowej Podstawy Programowej i pozwala nauczycielowi indywidualizować tok kształcenia oraz wprowadzać ten sam materiał językowy zarówno w klasach, w których większość dzieci opanowała już umiejętność czytania i pisania, jak i w tych, w których dzieci dopiero doskonalą te sprawności. Część trzecia podręcznika wyrównuje zdobyte przez dzieci umiejętności oraz pozwala w przyjaznym tempie oswajać je z pracą nad językiem.

Zastosowanie trzech zeszytów ćwiczeń (A – z elementami pisania, B – bez elementów pisania i C – łączącego materiał z zeszytów A i B) w klasie pierwszej to unikatowe i pierwsze tego typu rozwiązanie na polskim rynku, które pozwala bardziej skoncentrować się na dziecku, jego możliwościach i indywidualnym tempie rozwoju.

Język niemiecki: Hallo Anna

Kurs Hallo Anna to zaproszenie do nauki przez zabawę skierowane do najmłodszych uczniów. Szczególny nacisk kładzie się w nim na rozwijanie sprawności mówienia i rozumienia ze słuchu, dbając jednocześnie o kształtowanie sprawności czytania i pisania. I tak w drugim tomie pojawiają się króciutkie teksty, których zrozumienie ułatwiają uczniom starannie dobrane fotografie i rysunki. Z kolei liczne i różnorodne ćwiczenia wspierają dzieci w nauce pisania w języku obcym. Doskonałym podsumowaniem całości materiału jest propozycja przedstawienia szkolnego, którego akcja nie przypadkiem toczy się na półce z dziecięcymi książeczkami.

Wyprawka dla Uczniów Szkoły Podstawowej “ATENA”  2024/25

WYPRAWKA-DLA-UCZNIA-KLASY-PIERWSZEJ