Jakich formalności należy dopełnić, aby zapisać dziecko do szkoły niepublicznej?

Szkoła niepubliczna oferuje wiele możliwości, których nie jest w stanie zapewnić publiczna placówka. Indywidualne podejście, większe możliwości rozwoju zainteresowań i bogata oferta zajęć dodatkowych kuszą nie tylko uczniów, ale również rodziców pragnących jak najlepszej edukacji da swoich pociech. Dlatego niepubliczne licea i podstawówki cieszą się coraz większą popularnością. Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się, jak zapisać swoje dziecko do szkoły prywatnej.

Jakie warunki trzeba spełnić, żeby dostać się do szkoły niepublicznej?

Każda szkoła niepubliczna posiada własny regulamin i zasady przyjmowania. Są one różne w zależności od tego, czy jest to prywatna szkoła podstawowa czy liceum. Przede wszystkim należy przejść przez proces rekrutacyjny, złożyć odpowiednie wnioski oraz dokumenty. Przed przyjęciem przeprowadzana jest rozmowa rekrutacyjna. W niektórych przypadkach wymagane jest również zdanie testów kompetencyjnych, najczęściej z języka polskiego, angielskiego i matematyki. Ponadto konieczne jest uiszczenie opłaty wpisowej oraz późniejsze podpisanie umowy na świadczenie usług edukacyjnych. Takie wymagania rekrutacyjne obowiązują między innymi w Zespole Szkół Atena w Sosnowcu. W tym przypadku należy również zaznaczyć, że najczęściej o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń, a decyzja ta zatwierdzana i podejmowana jest przez dyrektora szkoły.

Dlaczego warto wybrać szkołę prywatną?

Niepubliczne szkoły otwierają przed swoimi uczniami szereg możliwości: liczne dodatkowe zajęcia, szeroki wybór języków obcych, małe klasy umożliwiające lepsze i bardziej efektowne nauczanie. Ponadto placówki tego typu mogą pochwalić się doświadczoną i wysoko wykwalifikowaną kadrą nauczycielską, a także świetnie wyposażonymi salami lekcyjnymi czy gimnastycznymi.