Jak wygląda rekrutacja do szkoły prywatnej?
Coraz więcej rodziców decyduje się na zapisanie dziecka do szkoły o charakterze prywatnym. Szkoły prywatne charakteryzują się niewielkimi klasami, kameralną atmosferą i ramowym planem nauczania. Wyróżniają się też odmiennym sposobem rekrutacji niż szkoły publiczne. Z poniższego wpisu dowiesz się, na czym polega rekrutacja do szkoły niepublicznej i dlaczego warto zapisać do niej dziecko. Zachęcamy do lektury.
Jakie są etapy rekrutacji do szkoły prywatnej?
Szkoły prywatne z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Warto więc zapoznać się z procesem rekrutacji. Pierwszy etap rekrutacji do placówki niepublicznej obejmuje zgłoszenie ucznia do sekretariatu szkoły. Wówczas należy podać informacje o gotowości dziecka do podjęcia nauki, złożyć specjalny wniosek o przyjęcie dziecka i przygotować oświadczenie o miejscu zamieszkania. Przy rekrutacji do klas IV-VIII obowiązkowe jest przystąpienie do testów kompetencyjnych z języka polskiego, języka angielskiego i matematyki. Drugim etapem rekrutacji jest rozmowa z rodzicami dotycząca przedstawienia polityki szkoły oraz zaznajomienie dziecka z wychowawcą. Warunkiem przyjęcia ucznia jest też uiszczenie opłaty wpisowego i skompletowanie dokumentów.
Dlaczego warto zapisać dziecko do szkoły prywatnej?
Szkoła prywatna wyróżnia się małymi klasami, dzięki czemu dziecko efektywniej przyswaja wiedzę i może czuć się komfortowo. Ponadto w szkole prywatnej każdy uczeń jest traktowany indywidualnie i może liczyć na dodatkowe zajęcia nadprogramowe dotyczące swoich zainteresowań. W szkole niepublicznej dzieci mają też dostęp do nowoczesnych pomocy edukacyjnych i mogą też liczyć na wsparcie nauczyciela. Co więcej, bliższy kontakt z nauczycielem daje możliwość głębszego poznania predyspozycji i szczególnych cech ucznia.