5 zalet zajęć pozalekcyjnych

Zajęcia pozalekcyjne nie są obowiązkowe, ale zdecydowanie warto w nich uczestniczyć. Stanowią one uzupełnienie zajęć dydaktycznych, chociaż pod wieloma względami się od nich różnią. Dostarczają inną dawkę wiedzy, znacznie szerszą niż na lekcjach.

Dlaczego dziecko powinno uczestniczyć w zajęciach pozalekcyjnych?

  1. Warsztaty i zajęcia pozalekcyjne wprawdzie mają na celu poszerzanie wiedzy i umiejętności dzieciaków, jednak znacznie różnią się od standardowych lekcji obowiązkowych.
  2. Przede wszystkim panuje na nich swobodna atmosfera, a uczniowie zdobywają wiedzę poprzez wspólną, dobrą zabawę. Jest to świetna okazja do poznania siebie i przetestowania swoich możliwości, a także szansa na poszerzenie zainteresowań lub rozbudzenie nowych pasji.
  3. Podczas tych zajęć dziecko rozwija swoją kreatywność, zaspokaja naukową ciekawość, a dodatkowo poznaje nowych przyjaciół o podobnych zainteresowaniach.
  4. Dla wielu dzieci zajęcia pozalekcyjne to również najlepszy sposób na uzupełnienie braków w wiedzy.
  5. Nauka odbywa się w sposób efektywniejszy, dzięki czemu nowe informacje są lepiej przyswajane.

Warsztaty pozalekcyjne i zajęcia dodatkowe w naszej szkole

Pozalekcyjne zajęcia dydaktyczne to bardzo ważny i nieodłączny element naszej prywatnej szkoły podstawowej w Sosnowcu. Prowadzimy Ateńskie Kluby Odkrywców, czyli warsztaty i zajęcia dodatkowe, które są dostosowane do potrzeb i oczekiwań dzieci w różnym wieku i z różnymi zainteresowaniami. Jest to jeden ze sposobów na zaspokojenie ciekawości dzieciaków, rozwijanie ich umiejętności oraz pobudzenie chęci do zgłębiania tajników nauki.

Dla naszych uczniów przygotowaliśmy zajęcia pozalekcyjne i warsztaty z różnych dziedzin, aby każdy mógł znaleźć dla siebie to, co go najbardziej pasjonuje (np. sport, plastyka, nauka itd.).