TERMINY ZAJĘĆ POJAWIĄ SIĘ DO 14.09.18

 • Klub historyczny – mgr Katarzyna Słowińska-Wołoszczuk 


Uczniowie klas wyższych, oprócz poszerzania wiadomości historycznych dotyczących wybranych wydarzeń, postaci i epok historycznych, poznają wybrane zagadnienia z dziejów regionu i miasta (mikrohistoria) oraz wybrane tematy z historii świata, Europy, Polski (makrohistoria).

 • Klub językowy Anglomaniacy:Culture Club, Grammar Club  – mgr Aleksandra Niewitała

    

Zgodnie z zasadą “practice makes perfect” stale dążymy do doskonalenia swoich umiejętności językowych i poszerzania bazy leksykalnej. Poprzez zabawę oraz kreatywne zadania dzieci poznają nowe słownictwo, zagłębiają się w kulturę i zwyczaje krajów anglojęzycznych poszerzając swoją wiedzę na przykład na temat popularnych świąt anglosaskich. Kółko z języka angielskiego to nie tylko gry, zabawy czy poznawanie tradycji, ale także chwile z literaturą, czyli czytanie dostosowanych językowo adaptacji popularnych bajek, poznawanie popularnych w Wielkiej Brytanii gier, rymowanek i piosenek.

 • Matematyka na 100% – mgr inż. Joanna Malinowska

     

Na zajęcia klubu matematycznego zapraszam przez wszystkim uczniów uzdolnionych matematycznie, ale także tych, którzy lubią zagadki, łamigłówki, gry logiczne i chcieliby włączyć się do wspólnej zabawy. W czasie zajęć uczniowie mają szansę przekonać  się, że nauka matematyki to nie tylko rozwiązywanie zadań, ale także nauka logicznego i abstrakcyjnego myślenia. Uczymy się przez zabawę, rozwiązując łamigłówki i zagadki, a także grając w gry rozwijające kompetencje matematyczne i logiczne myślenie. Ponadto uczniowie przygotowują się do konkursów matematycznych

 • Klub Filmowy Kinomaniak – mgr Celina Nowrotek


Poświęcając nieco ponad półtorej godziny w miesiącu uczniowie w przyjemny sposób staną się bardziej świadomymi odbiorcami współczesnej kultury. Poznają podstawowe pojęcia związane z kinem, ale przede wszystkim wartościowe filmy, które poruszają istotne wartości (tolerancja, miłość, poświęcenie, odwaga) oraz ważkie problemy młodych ludzi.

 • Klub reporterski Oko Ateny oraz Kocham Teatr – mgr Celina Nowrotek 

          Termin ruchomy, zgodnie z potrzebami

Osoby zainteresowane współtworzeniem treści na stronie internetowej (relacje wycieczek, wydarzeń szkolnych, oprawa fotograficzna) zapraszam serdecznie na spotkania klubu Oko Ateny. To niepowtarzalna okazja do szlifowania (lub rozbudzenia!) swoich dziennikarskich umiejętności. Na zajęciach uczniowie dowiedzą się jak tworzyć atrakcyjne teksty, czym jest lead i czemu służą śródtytuły. Najlepsze teksty będą trafiały na stronę internetową, podpisane oczywiście nazwiskiem autora!

11.03.17 Billy Elliot w Teatrze Rozrywki w Chorzowie

24.03.17 Jekyll i Hyde w Teatrze Rozrywki w Chorzowie

 • Alles klar – i wszystko jasne! – mgr Marta Wilk-Abratańska

          Środy 12:45 – 13:30 (IV-VI SP) – wg harmonogramu

W trakcie zajęć klubu ,,Alles klar – i wszystko jasne!’’ uczniowie będą oglądać krótkie filmy ZDF (Zweites Deutsches Fernsehen), których interesująca i aktualna tematyka pozwoli na poznawanie  świata, kultur, religii oraz wyjątkowych ludzi. Materiał filmowy uzupełniany będzie o dodatkowe zadania rozwijające również pozostałe umiejętności językowe takie jak czytanie, pisanie i mówienie. Czekamy na ciekawych świata młodych ludzi, którzy chętnie wyruszą w podróż po krajach niemieckojęzycznych. Wir laden euch herzlich ein!

 • Klub ping-ponga Backhand – mgr Czesław Kraszewski

          Środy 12.45 – 14.15 Czwartki 13.35-14.15

W naszym klubie ping-ponga Backhand skupiamy się na poznawaniu i doskonaleniu gry w miłej, przyjaznej i luźnej atmosferze.

Nasz adres:

Zespół szkół „Atena”

 • Szkoła Podstawowa „ATENA”
 • II Niepubliczne Gimnazjum
 • VI Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące

ul.Żytnia 26, 41-205 Sosnowiec

Informacji o szkole udzielamy pod numerem telefonu:
(32) 266-86-09

lub e-mailowo: sekretariat@atena.edu.pl

Godziny pracy sekretariatu dla rodziców:

 • poniedziałek – czwartek: 7.30 – 14.00
 • piątek: 7.30 – 13.00

Numer konta:

Na życzenie rodziców umieszczamy na stronie dane niezbędne podczas wpłat czesnego lub wpisowego na rachunek szkoły.

 • ING Bank Śląski  O/Sosnowiec
 • nr rachunku: 15 1050 1360 1000 0022 3025 9406
 • Prosimy o wpisywanie imienia i nazwiska ucznia, którego wpłata dotyczy.

Dojazd