Urządzenia interaktywne w nauce | szkoła prywatna Sosnowiec

Innowacyjność wkroczyła do systemu edukacji. Klasyczne metody i zwykła tablica z kredami to już miniona epoka. Teraz nauczanie jest silnie powiązane z cyfryzacją. Pytanie, czy rzeczywiście pomaga osiągać lepsze wyniki i zdobywać sukcesy.

Szkoła a cyfryzacja

Nikogo nie powinno dziwić to, że dostęp do nowoczesnych technologii ma dziś każdy, nawet małe dziecko. Internet zmienił nasz sposób myślenia, zrewolucjonizował nauczanie i polską szkołę. Dziś nikt nie wyobraża sobie placówki edukacyjnej bez nowoczesnego sprzętu – projektorów, rzutników, a nawet tablic interaktywnych czy tabletów. W niektórych szkołach, takich jak nasza, w prywatnym gimnazjum w Sosnowcu, pozwalamy uczniom na korzystanie z podręczników w wersji elektronicznej na tabletach. Jednak sprzęt elektroniczny to nie wszystko. Aby szkoła była innowacyjna, ważny jest również sposób nauczania i wykorzystywanie cyfryzacji w nauce.

Nauka poprzez zabawę

Nowoczesne podstawówki nauczają poprzez gry edukacyjne i interaktywne. To efektywna i skuteczna metoda. Dlaczego? Gry zaciekawiają dziecko, przybliżają do świata nauki oraz powodują, że są pewniejsze siebie i bardziej zmotywowane do działania. W ten sposób ćwiczą również koordynację wielu zmysłów jednocześnie.

Nowoczesne technologie w nauce – korzyści

Umiejętnie zastosowanie urządzeń interaktywnych podczas nauki może wpłynąć korzystnie na dzieci i młodzież. Dostęp do platformy edukacyjnej z domu pozwala na naukę w bardziej spersonalizowany sposób. Każdy uczy się indywidualnie, co rejestruje program. Doświadczenia nauczycieli pokazują, że wykorzystywanie nowych technologii podczas zajęć uaktywnia uczniów. To także metoda, która niezaprzeczalnie przyda się młodemu pokoleniu w przyszłej karierze zawodowej i na rynku pracy. Mimo to zastosowanie nowoczesnych urządzeń w nauce wciąż budzi wątpliwości. Najlepiej wydaje się sprawdzać model zajęć tradycyjnych, który przeplata się z lekcjami w oparciu o sprzęt interaktywny.

Nasz adres:

Zespół szkół „Atena”

  • Szkoła Podstawowa „ATENA”
  • II Niepubliczne Gimnazjum
  • VI Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące

ul.Żytnia 26, 41-205 Sosnowiec

Informacji o szkole udzielamy pod numerem telefonu:
(32) 266-86-09

lub e-mailowo: sekretariat@atena.edu.pl

Godziny pracy sekretariatu dla rodziców:

  • poniedziałek – czwartek: 7.30 – 14.00
  • piątek: 7.30 – 13.00

Numer konta:

Na życzenie rodziców umieszczamy na stronie dane niezbędne podczas wpłat czesnego lub wpisowego na rachunek szkoły.

  • ING Bank Śląski  O/Sosnowiec
  • nr rachunku: 15 1050 1360 1000 0022 3025 9406
  • Prosimy o wpisywanie imienia i nazwiska ucznia, którego wpłata dotyczy.

Dojazd