Nauka języków obcych – dlaczego jest tak ważna?

NAUKA JĘZYKÓW OBCYCH |SZKOŁA NIEPUBLICZNA SOSNOWIEC

Proces uczenia się języka obcego zachodzi najlepiej w okresie, gdy jesteśmy jeszcze dziećmi. Część nauczycieli sądzi nawet, że im wcześniej rozpoczyna się naukę, tym lepiej.

Dlaczego warto zacząć, jak najwcześniej?

Dzieci szybciej przyswajają słownictwo i gramatykę języka obcego, ponieważ mają bardziej chłonne umysły, a zarazem są bardzo ciekawe świata i nowych rzeczy. Mają też wiele czasu na to, by się uczyć. Znajomość języka obcego przyda się im na dalszych etapach kształcenia, ale i w dorosłym życiu. Dziś, gdy praktycznie każdy zna język angielski, warto uczyć się więcej. Jeden język obcy to już zdecydowanie za mało. Który z języków warto jeszcze znać? Niemiecki, hiszpański, rosyjski, a także tak unikatowe, jak szwedzki czy chiński. Pamiętajmy, że za młodu nauka przychodzi łatwiej i sprawniej!

Odpowiednia szkoła

Rodzice powinni zadbać o edukację swoich dzieci w sferze języków obcych. Dobrym rozwiązaniem są szkoły językowe lub szkoły prywatne, w których kładzie się duży nacisk na praktyczną naukę języków obcych. W naszej niepublicznej podstawówce w Sosnowcu uczniowie uczestniczą w rozmówkach językowych, a więc mają żywy kontakt z językiem. Już od pierwszej klasy stawiamy na naukę dwóch języków obcych: angielskiego i niemieckiego. Dzięki temu nasi wychowankowie lepiej zdają egzaminy językowe i od początku swojej ścieżki edukacyjnej nastawieni są na rozwój.

Nauka w domu

Warto motywować dziecko i zachęcać je do nauki również w domu. Jeśli nie jesteśmy w stanie rozmawiać z dzieckiem w obcym językiem, to nic straconego. W edukacji pomocne będą bajki i książki w danym języku, ale też piosenki dla dzieci. Rodzice powinni pytać się swojego dziecka o postępy w nauce języka i chwalić je za sukcesy. Nie każda pociecha będzie przyswajała wiedzę w szybkim tempie, dlatego nie należy szybko się poddawać, tylko jeszcze bardziej zachęcać do nauki i edukację prowadzić w trybie wyznaczania małych celów. Większość szkół posiada zajęcia dodatkowe, które pozwolą opanować dany materiał. My polecamy warsztaty pozalekcyjne w Sosnowcu, w naszym klubie językowym Mali Poligloci, gdzie nauka odbywa się poprzez zabawę.