Liceum

Nasze liceum ogólnokształcące to placówka, która dysponuje własnymi pracowniami tematycznymi oraz świetną i doświadczoną kadrą pedagogiczną. Z nami wybierzesz się na wymarzone studia!

Atuty szkoły

Dysponujemy doskonałą bazą dydaktyczną, nowocześnie wyposażonymi pracowniami tematycznymi, w których używa się multimediów niemal codziennie. Klasy są kameralne, dzięki czemu nasi Uczniowie mogą skupić się na nauce, a nauczyciele mogą podejść do każdej osoby indywidualnie.

Dzięki domowej atmosferze w czasie zajęć edukacyjnych i obowiązkowych panuje sympatyczna atmosfera.

Uczeń ma możliwość wyboru przedmiotów realizowanych na poziomie rozszerzonym dopiero pod koniec klasy pierwszej biorąc pod uwagę indywidualny rozwój edukacji nakierowany na profil dalszej edukacji na uczelniach wyższych.

360 godzin jest przeznaczonych na rozszerzenia z wybranych przedmiotów, co pozwala uczniowi dogłębnie poznać zagadnienia umożliwiające zdanie matury na poziomie rozszerzonym; szkoła oferuje 6 godzin z każdego przedmiotu na rozszerzeniu (zamiast 4).

Wybór trzeciego przedmiotu rozszerzonego nie wiąże się z obowiązkiem kontynuowania go przez okres 2 lat. Uczeń ma prawo do pisemnej rezygnacji bez konsekwencji.

Zajęcia rozszerzone odbywają się w grupach korepetycyjnych tj. 4-6 osób. W przypadku języków obcych pozwala to na doskonalenie umiejętności konwersacyjno-leksykalnych, a w pozostałych oddziałach daje to możliwość zorganizowania większej ilości ćwiczeń praktycznych.

Nasz adres:

Zespół szkół „Atena”

  • Szkoła Podstawowa „ATENA”
  • II Niepubliczne Gimnazjum
  • VI Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące

ul.Żytnia 26, 41-205 Sosnowiec

Informacji o szkole udzielamy pod numerem telefonu:
(32) 266-86-09 lub e-mailowo: sekretariat@atena.edu.pl

Godziny pracy sekretariatu dla rodziców:

  • poniedziałek – czwartek: 7.45 – 15.00
  • piątek: 8.00 – 13.30

Numer konta:

Na życzenie rodziców umieszczamy na stronie dane niezbędne podczas wpłat czesnego lub wpisowego na rachunek szkoły.

  • ING Bank Śląski  O/Sosnowiec
  • nr rachunku: 15 1050 1360 1000 0022 3025 9406
  • Prosimy o wpisywanie imienia i nazwiska ucznia, którego wpłata dotyczy.

Dojazd