Reforma edukacji – informacje dla szkoły podstawowej

W roku szkolnym 2018/2019 roku MEN planuje przeprowadzenie obowiązkowego egzaminu dla 8-klasisty w ostatniej klasie szkoły podstawowej.

Będzie to obowiązkowy egzamin zewnętrzny, przeprowadzany na podstawie wymagań określonych w podstawie programowej kształcenia ogólnego. Składać się będzie z dwóch części: testowej i opisowej.

Egzamin 8-klasisty będzie obejmował następujące przedmioty: język polski, matematykę, historię i język obcy nowożytny. Wyniki uzyskane na egzaminie 8-klasisty ze wskazanych przedmiotów pozwolą określić poziom kompetencji uczniów kończących szkołę podstawową w kluczowych dziedzinach wiedzy, będących podstawą do podejmowania nauki na kolejnym etapie kształcenia.

Wyniki uzyskane na tym egzaminie nie będą miały wpływu na ukończenie szkoły, będą natomiast stanowiły jedno z kryteriów rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.

szkola_reforma_infografika

Egzamin będzie dotyczył zatem uczniów obecnej klasy V szkoły podstawowej. SP „ATENA” już od września 2016 roku, uruchamiając klasę V, realizuje podstawę programową niezbędną do właściwego i rzetelnego przygotowania uczniów do czekającego ich egzaminu. Nauczanie odbywa się na podstawie podręczników dotowanych przez ministerstwo.

Nauka w klasie VI SP „ATENA” odbywa się w oparciu o programy autorskie, tak by w kolejnych dwóch latach zreformowanej szkoły podstawowej uczniowie otrzymali gruntowne wykształcenie umożliwiające im rozpoczęcie nauki w szkole ponadpodstawowej.

ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z NASZĄ OFERTĄ EDUKACYJNĄ.

Nasz adres:

Zespół szkół „Atena”

• Szkoła Podstawowa „ATENA”
  • II Niepubliczne Gimnazjum
  • VI Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące

ul.Żytnia 26, 41-205 Sosnowiec

Informacji o szkole udzielamy pod numerem telefonu:
(32) 266-86-09 lub e-mailowo: sekretariat@atena.edu.pl

Godziny pracy sekretariatu dla rodziców:

• poniedziałek – czwartek: 7.45 – 15.00
  • piątek: 8.00 – 13.30

Numer konta:

Na życzenie rodziców umieszczamy na stronie dane niezbędne podczas wpłat czesnego lub wpisowego na rachunek szkoły.

• Bank BPH O/Sosnowiec
  • nr rachunku: 86 1060 0076 0000 3380 0007 0519
  • Prosimy o wpisywanie imienia i nazwiska ucznia, którego wpłata dotyczy.