Co wyróżnia ATENĘ spośród innych szkół?

Oczywiście można pisać o indywidualnym podejściu do ucznia, profesjonalnej kadrze i sympatycznej, wręcz przyjacielskiej atmosferze… Jednak to już od wielu lat przyświeca naszej pracy.

Zespoły klasowe  są niewielkie, więc nauczyciel jest w stanie poświęcić odpowiednio dużo uwagi każdemu Uczniowi. Już od pierwszej klasy zwiększona jest liczba godzin dydaktycznych na realizację programów autorskich. Uczeń zdolny ma szansę rozwinąć skrzydła dzięki zajęciom dodatkowym, a w razie problemów z jakimś zakresem materiału zapewniamy zajęcia wyrównawcze.

Jacy jesteśmy w ATENIE i co oferujemy dzieciom będącym u progu swej edukacji szkolnej?

Bezstresowe przekroczenie bramy wiodącej do nauk wszelakich, poznawanie nie w teorii, a w praktyce – przez dotyk i eksperymentowanie pod opieką nauczycieli-specjalistów, nauczanie przez zabawę i zwiedzanie: to cele które nam przyświecają. Wycieczki, wyjścia do kina, teatru czy muzeum to dla naszych uczniów codzienność.

 

Ocenianie, które jest przystosowane do wieku i wraz z wiekiem ulega modyfikacji, a przede wszystkim nie zniechęca!

wso pieczatki

 

 Dla nas każdy Uczeń jest ważny, a zwłaszcza ten, który rozpoczyna przygodę ze szkołą.

Nie boimy się wyzwań i innowacyjnych metod nauczania. Jako jedni z pierwszych wprowadziliśmy pracę na tabletach. Nie oznacza to rezygnacji z tradycyjnych środków poznawczych. Z sukcesem łączymy tradycję nauczania z nowoczesną technologią.

 

Uczniowie Szkoły Podstawowej ATENA nie będą nosić koszmarnie ciężkich tornistrów! Całe nauczanie odbywać się będzie w szkole. Tu też, pod czujnym okiem nauczyciela i z jego pomocą, będą odrabiać wszelkie zadania i prace. Dom ma być azylem, miejscem odpoczynku i życia rodzinnego, a jeżeli zdarzy się jakaś praca domowa to z pewnością będzie przyjemnością.

 

Języki obce w Szkole Podstawowej ATENA

Uczniowie od pierwszej klasy uczą się dwóch języków obcych: angielskiego oraz niemieckiego. 

W ten sposób już na początku drogi edukacyjnej zyskują znaczną przewagę nad swoimi rówieśnikami! Nauka obu języków obcych odbywa się w oparciu o tzw. pakiet czesnego.

 

Crossfit i ogólnorozwojowa gimnastyka korekcyjna

W ramówce zajęć, obok standardowych zajęć wychowania fizycznego, znajduje się także crossfit dla najmłodszych (jako druga forma zajęć fizycznych) oraz ogólnorozwojowa gimnastyka korekcyjna prowadzona przez specjalistę. Są to zajęcia w tzw. pakiecie czesnego. Klasy I-III SP    – w ramach zajęć nieobowiązkowych – uczestniczą w zajęciach na basenie.

Smaczne i zdrowe posiłki zapewnia firma cateringowa.

 

Opieka logopedy

Jeżeli zajdzie potrzeba przebadania dziecka pod względem nieprawidłowości mowy, szkoła służy pomocą przy diagnozowaniu. Zajęcia specjalistyczne prowadzone są na terenie szkoły za dodatkową opłatą.

 

Ateński Klub Odkrywców

W ramach zajęć Ateńskiego Klubu Odkrywców uczniowie SP ATENA poznawać będą wiadomości z zakresu chemii, fizyki, biologii, geografii, ekologii i historii. Celem tych edukacyjnych spotkań jest rozwijanie zainteresowań oraz zdolności uczniów, o których być może nawet nie zdają sobie sprawy. 

 

dzieci
dzieci
dzieci
dzieci
dzieci
dziecko
dzieci
dzieci
dzieci
dzieci

Nasz adres:

Zespół szkół „Atena”

  • Szkoła Podstawowa „ATENA”
  • II Niepubliczne Gimnazjum
  • VI Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące

ul.Żytnia 26, 41-205 Sosnowiec

Informacji o szkole udzielamy pod numerem telefonu:
(32) 266-86-09

lub e-mailowo: sekretariat@atena.edu.pl

Godziny pracy sekretariatu dla rodziców:

  • poniedziałek – czwartek: 7.30 – 14.00
  • piątek: 7.30 – 13.00

Numer konta:

Na życzenie rodziców umieszczamy na stronie dane niezbędne podczas wpłat czesnego lub wpisowego na rachunek szkoły.

  • ING Bank Śląski  O/Sosnowiec
  • nr rachunku: 15 1050 1360 1000 0022 3025 9406
  • Prosimy o wpisywanie imienia i nazwiska ucznia, którego wpłata dotyczy.

Dojazd