Co nas wyróżnia na tle innych gimnazjów?

Zapewniamy komfortowe warunki kształcenia w małych grupach, a nauka języka angielskiego lub niemieckiego na poziomie rozszerzonym odbywa się w grupach maksymalnie siedmioosobowych.Co roku nasi uczniowie wyjeżdżają na EuroWeek, czyli obóz językowy, na którym nie tylko zwiększają komunikatywność porozumiewania się w języku obcym, ale zawierają wspaniałe, nowe znajomości.

Dzięki kameralnej atmosferze w ATENIE można poczuć się jak w domu. Naszą tradycją jest szkolna wigilia, podczas której wszyscy, zarówno uczniowie, jak i nauczyciele, zasiadają  przy wspólnym stole, by podzielić się opłatkiem i pogawędzić nad świątecznymi potrawami.

U nas żaden Uczeń nie jest niewidzialny, a nauczyciele mogą szybko reagować w sytuacji, gdy któryś z nich ma problem z nauką lub natury prywatnej.

Ze względu na niewielką ilość Uczniów w naszej szkole nie da się po prostu być i wegetować – trzeba również dać coś od siebie: często jedna osoba pełni kilka funkcji, współtworząc w ten sposób niepowtarzalną atmosferę, jaka u nas panuje. Młodzież jest zaangażowana w akcje charytatywne (zbiórki dla schroniska, zbieranie nakrętek) i organizację imprez szkolnych.

Dysponujemy doskonale wyposażonymi pracowniami przedmiotowymi, a zaplecze dydaktyczne jest stale uzupełniane poprzez pozycje książkowe, gry czy plansze edukacyjne. Każda sala wyposażona jest w telewizor lub ma możliwość użycia rzutnika. Jesteśmy otwarci na nowe technologie: uczniowie mogą korzystać na lekcjach z podręczników na tabletach, dzięki czemu ich plecaki są lżejsze.

Oferujemy zwiększoną ilość godzin dydaktycznych, dzięki czemu nasi Uczniowie są dobrze przygotowani do egzaminu gimnazjalnego. Nauczyciele angażują młodzież w liczne konkursy przedmiotowe.

Zajęcia wychowania fizycznego realizowane są na hali sportowej, ale organizowane są również zajęcia z crossfitu oraz wycieczki turystyczne. Gimnazjum ATENA współpracuje z Uniwersytetem Humanistycznospołecznym SWPS, dzięki czemu Uczniowie mogą uczestniczyć w cyklicznych warsztatach z zakresu psychologii.

SWPS_logo_v1a
 DYREKTOR II NIEPUBLICZNEGO GIMNAZJUM:

mgr Czesław Kraszewski

tel. (32) 266-86-09

e- mail: sekretariat@atena.edu.pl

młodzież
młodzież
młodzież
młodzież
młodzież
młodzież
młodzież
młodzież
młodzież
młodzież

Nasz adres:

Zespół szkół „Atena”

  • Szkoła Podstawowa „ATENA”
  • II Niepubliczne Gimnazjum
  • VI Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące

ul.Żytnia 26, 41-205 Sosnowiec

Informacji o szkole udzielamy pod numerem telefonu:
(32) 266-86-09

lub e-mailowo: sekretariat@atena.edu.pl

Godziny pracy sekretariatu dla rodziców:

  • poniedziałek – czwartek: 7.30 – 14.00
  • piątek: 7.30 – 13.00

Numer konta:

Na życzenie rodziców umieszczamy na stronie dane niezbędne podczas wpłat czesnego lub wpisowego na rachunek szkoły.

  • ING Bank Śląski  O/Sosnowiec
  • nr rachunku: 15 1050 1360 1000 0022 3025 9406
  • Prosimy o wpisywanie imienia i nazwiska ucznia, którego wpłata dotyczy.

Dojazd