IIG w Warszawie – relacja

12 grudnia 2016 roku klasa IIG pod opieką p. Celiny Nowrotek oraz p. Magdaleny Wiśniewskiej udała się na wycieczkę do Warszawy.

Podróż

Około godziny 6:40, kiedy słońce nie zdążyło jeszcze wstać, uczniowie IIG byli już na nogach. O tej porze miała miejsce zbiórka na sosnowieckim dworcu kolejowym. Podróż pociągiem upłynęła bardzo szybko – po niecałych dwóch godzinach uczniowie dotarli na dworzec główny w Warszawie.

dav

 

 

Zwiedzanie

Pierwszym wyzwaniem było opanowanie metra. Po zlokalizowaniu stacji, nabyciu biletów oraz obraniu prawidłowego kierunku jazdy, uczniowie znaleźli się na stacji Ratusz Arsenał. Celem podróży był Teatr Kamienica, prowadzony przez aktora Emiliana Kamińskiego oraz jego żonę, aktorkę Justynę Sieńczyłło. Uczniowie Ateny udali się po bilety na spektakl pt. „Dopalacze. Siedem stopni donikąd” w reżyserii Wawrzyńca Kostrzewskiego, który był główną atrakcją i celem wyjazdu.

Do spektaklu było jeszcze sporo czasu, więc uczniowie mieli okazję przespacerować się po centrum stolicy. Aby nie było za prosto, otrzymali mapki  i musieli wytyczyć trasę spaceru tak, by trafić pod Kolumnę Zygmunta III Wazy. Dziewczyny poradziły sobie z tym zadaniem nieco lepiej niż chłopcy, ale ostatecznie i tak cała grupa trafiła szczęśliwie na Krakowskie Przedmieście.

dav

 

Uczniowie mieli okazję obejrzeć fasadę Zamku Królewskiego, minęli Pałac Prezydencki (nie udało się spotkać Pana Prezydenta) oraz ozdobną bramę Uniwersytetu Warszawskiego, by ostatecznie dotrzeć do restauracji na drugie śniadanie. Widok pięknej, gotowej na Boże Narodzenie Warszawy robił o tyle większe wrażenie, że uczniowie mieli świadomość, że miasto było niemal całkowicie zniszczone podczas II wojny światowej.

Po posiłku i krótkiej przerwie na zdjęcia z Mikołajem Kopernikiem stojącym przed Polską Akademią Nauk, należało wrócić do Teatru Kamienica: przedstawienie rozpoczynało się o 12:30. Spektakl opowiadał o tym, do czego doprowadza sięganie po dopalacze. Scenografia była bardzo minimalistyczna i nowoczesna, a aktorzy grający w spektaklu (Olga Sarzyńska, Paweł Koślik i Michał Meyer) byli bardzo przekonujący i skutecznie zniechęcali do eksperymentów ze środkami psychoaktywnymi, udowadniając, że to faktycznie droga donikąd.

Po wyjściu z teatru uczniowie ponownie stanęli wobec wyzwania wyznaczenia trasy do Dworca Centralnego i tym razem chłopcom poszło świetnie: z sukcesem poprowadzili całą grupę przez warszawskie uliczki. Po drodze udali się na Grób Nieznanego Żołnierza, do którego dostali się przez Park Saski. Kiedy już powoli zapadał zmierzch, obejrzeli imponujący Pałac Kultury i Nauki, a następnie udali się na dworzec, gdyż zbliżała się pora powrotu do Sosnowca.

Droga powrotna

Droga powrotna upłynęła w wesołej atmosferze. Podróż znowu upłynęła bardzo szybko: nagle wybiła godzina 19:00, a za oknem pociągu ukazał się dworzec kolejowy w Sosnowcu.

Ta wycieczka była udana, uczniowie byli bardzo zadowoleni, czas upłynął im na śmianiu się i żartowaniu.

Aleksandra Sadlik IIG

 

Nasz adres:

Zespół szkół „Atena”

  • Szkoła Podstawowa „ATENA”
  • II Niepubliczne Gimnazjum
  • VI Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące

ul.Żytnia 26, 41-205 Sosnowiec

Informacji o szkole udzielamy pod numerem telefonu:
(32) 266-86-09

lub e-mailowo: sekretariat@atena.edu.pl

Godziny pracy sekretariatu dla rodziców:

  • poniedziałek – czwartek: 7.30 – 14.00
  • piątek: 7.30 – 13.00

Numer konta:

Na życzenie rodziców umieszczamy na stronie dane niezbędne podczas wpłat czesnego lub wpisowego na rachunek szkoły.

  • ING Bank Śląski  O/Sosnowiec
  • nr rachunku: 15 1050 1360 1000 0022 3025 9406
  • Prosimy o wpisywanie imienia i nazwiska ucznia, którego wpłata dotyczy.

Dojazd