Historia szkoły

Nasza przygoda z kształceniem ogólnym rozpoczęła się w 1995 roku. Powstało wtedy Technikum Hotelarskie.

Zanim ATENA przeniosła się do swojej obecnej lokalizacji, mieściła się m.in: w Pałacu Wilhelma przy ul. Chemicznej w Sosnowcu, a następnie w budynku przy ul. Partyzantów.

Sala kominkowa

Lata 90. Sala kominkowa w siedzibie szkoły w Pałacu Hilhelma.

Od roku 2004 naszą przystanią jest ul. Żytnia 26 w Sosnowcu. Uroczystości poświęcenia naszej siedziby dokonał biskup Piotr Skucha.

Żytnia budynek

Aktualny budynek szkoły przy ul. Żytniej przed gruntownym remontem.

Budynek szkoły przeszedł znaczącą metamorfozę, aby osiągnąć dzisiejszy kształt. Aktualnie szkoła jest rozbudowywana, aby zapewnić uczniom jak najbardziej komfortowe warunki do nauki i rozwijania swoich pasji.

sala-lekcyjna

lekcyjna-sala

Kultywujemy nasze tradycje takie jak ślubowanie klas pierwszych i uroczyste przyjęcie ich do grona uczniowskiego, wspólna wigilia czy rekreacyjne wyjścia z okazji Dnia Dziecka. Z drugiej strony nie stronimy od nowoczesnych technologii, które wspierają procesy edukacyjne: w każdej sali przedmiotowej znajduje się komputer, telewizor lub rzutnik, a uczniowie mogą korzystać z podręczników na tabletach.

Staramy się stwarzać wszystkim naszym uczniom szkoły podstawowejliceum zarówno najlepsze warunki nauczania, jak i możliwość rozwijania uzdolnień indywidualnych. Dysponujemy potężną bazą dydaktyczną, która stale się powiększa, i profesjonalną kadrą pedagogiczną, nie wspominając o pokaźnej ilości absolwentów.