Rozwój zainteresowań w czasie wolnym od szkoły. Ciekawe propozycje warsztatów pozalekcyjnych

Dzieci rozwijają swoje umiejętności, wiedzę i talenty na wiele różnych sposobów. Obowiązkowe zajęcia w szkole to podstawa, jednak również w czasie wolnym warto zadbać o to, aby dzieciaki mogły poznawać nowe rzeczy w gronie rówieśników. Warsztaty pozalekcyjne prowadzone pod okiem pedagogów to doskonały sposób na połączenie zabawy z kształtowaniem różnorodnych kompetencji, które będą przydatne w przyszłości.

Zajęcia dodatkowe dla dzieci: dlaczego warto z nich korzystać?

Zajęcia pozalekcyjne rozwijają w dziecku własne zainteresowania, rozbudzają ciekawość świata i pozwalają w konstruktywny i wartościowy sposób spędzić wolny czas. Są bardzo ważne również ze względu na rozwój zachowań społecznych, nawiązywanie nowych kontaktów i utrzymywanie relacji. Dziecko może uczyć się radzenia sobie z trudnościami, wyrażania swoich emocji i asertywności. Jest to bardzo ważne przede wszystkim z psychologicznego punktu widzenia.

Warto pamiętać, że celem zajęć dodatkowych jest dobra zabawa połączona z kształtowaniem różnorodnych umiejętności, np. plastycznych, muzycznych lub sportowych. Poprzez zabawę dzieciaki zdobywają też wiedzę, która może być przydatna podczas obowiązkowych zajęć w szkole.

Należy jednak zadbać o to, aby warsztaty pozalekcyjne były dopasowane do możliwości, wieku oraz zainteresowań dziecka. Pamiętaj, że ich celem jest sprawienie dziecku radości poprzez rozwój umiejętności. Nie powinny być źródłem stresu, napięć czy dodatkowych obowiązków. Nie mogą też zabierać całego wolnego czasu, gdyż młody człowiek musi mieć okazję do tego, aby wypocząć. Zdecydowanie warto rozmawiać z dzieckiem, aby poznać jego zainteresowania. W ten sposób wspólnie wybierzecie warsztaty pozalekcyjne, które będą dawały maksimum radości i korzyści w przyszłym rozwoju pasji.

Warsztaty pozalekcyjne w naszej szkole — Ateńskie Kluby Odkrywców

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważną funkcję spełniają zajęcia pozalekcyjne w rozwoju dzieci. Dlatego też prowadzimy Ateńskie Kluby Odkrywców w Sosnowcu. Są to warsztaty pozalekcyjne i zajęcia dodatkowe dopasowane do potrzeb, wymagań i zainteresowań dzieci. Program warsztatów jest urozmaicony i pozwala na rozwój na różnych płaszczyznach, m.in. sportowych, plastycznych, naukowych i wielu innych. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do udziału!